ZAWODY WĘDKARSKIE STRAŻAKÓW POWIATU ZŁOTOWSKIEGO - 14.08.2021

14 sierpnia na akwenie wodnym "JEZIORKA" w Podgajach odbyły się XIV Powiatowe Zawody Wędkarskie jednostek ochrony przeciwpożarowej z terenu powiatu złotowskiego. Do rywalizacji stanęło łącznie osiem drużyn w ilości 32 zawodników, w tym reprezentacja KP PSP  w Złotowie. Rywalizacja wędkarska trwała 3,5 godziny. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali przedstawiciele ZOP ZOSP RP w Złotowie z Prezesem Andrzejem Kacprzakiem na czele. Wszyscy uczestnicy zawodów łącznie złowili 70,59 kg ryb, które po ich zważeniu trafiły do akwenu wodnego.

W zawodach rywalizacja drużynowa przebiegła następująco:

1 miejsce - strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Złotowie

2 miejsce - strażacy z gminy Okonek

3 miejsce - strażacy z gminy Zakrzewo

4 miejsce - strażacy z gminy Złotów

5 miejsce - strażacy z gminy Lipka

6 miejsce - strażacy z gminy Tarnówka

7 miejsce - strażacy z gminy Krajenka

8 miejsce - strażacy z gminy Jastrowie

Indywidualnie najlepszymi w rywalizacji okazali się:        

1 miejsce - Kacper Kaluta z KP PSP Złotów - 5,230 kg    

2 miejsce - Piotr Górniak z gminy Okonek - 5,100 kg

3 miejsce - Grzegorz Kołodziej z gminy Złotów - 4,990 kg

Największą rybę złowił Adam Duda, reprezentujący gminę Zakrzewo - waga ryby 1,030 kg.

W podsumowaniu zawodów uczestniczyli komendant powiatowy PSP w Złotowie mł. bryg. Jarosław Kołak, Burmistrz Andrzej Jasiłek jako gospodarz terenu na  którym łowiono ryby i Andrzej Martin wiceprezes ZOW ZOSP RP w Poznaniu, którzy wręczyli przygotowane nagrody.

Na zakończenie, wszyscy uczestnicy udali się pod wiatę rekreacyjną przy akwenie, gdzie rozdane zostały nagrody rzeczowe w postaci statuetek, akcesoriów wędkarskich. Ponadto nadzorujący przebieg zawodów, skierowali do wszystkich gratulacje oraz podziękowania za wspaniałą atmosferę i rywalizację podczas zawodów.

Szczególne podziękowania za włożony wkład w organizację zawodów należą się Burmistrzowi Andrzejowi Jasiłkowi, strażakom z OSP Lędyczek i Komendy Powiatowej PSP w Złotowie, Zarządowi Oddziału Gminnego ZOSP w Okonku który reprezentowany był przez Komendanta miejsko-gminnego Marka Mikietyńskiego oraz Zarządowi Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Złotowie, Starostwu Powiatowemu w Złotowie i samorządowi gminy Okonek.

Źródło: https://www.gov.pl/web/kppsp-zlotow/zawody-wedkarskie-strazakow-powiatu-zlotowskiego

Script logo
fb mail