XVI Indywidualne i Drużynowe Spławikowe Zawody Wędkarskie o Puchar Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. kujawsko-pomorskiego -23.09.2023

W dniu 23 września 2023 r. w Kruszwicy na jeziorze Gopło, po rocznej przerwie spowodowanej pandemią, odbyły się XVI Indywidualne i Drużynowe Spławikowe Zawody Wędkarskie o Puchar Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. kujawsko-pomorskiego dla środowiska policyjnego naszego garnizonu. Zawody odbywały się po raz szósty na jeziorze Gopło. Wcześnie rano, bo już o 6:30, w miejscu zbiórki w Kruszwicy stawili się uczestnicy z całego województwa i po odprawie z sędziami i losowaniu miejsc, a także po krótkim posiłku, uczestnicy w liczbie 38 osób udali się na wylosowane stanowiska.

Pogoda dopisała, nie było gorąco, ani nie padał deszcz. Rywalizacja trwała cztery godziny i była bardzo emocjonująca. Niektórym dopisywało szczęście, inni mieli go mniej, ale przez cały czas każdy wykorzystywał swoje umiejętności, aby złowić jak najwięcej ryb. Drużynowo zwyciężyła ekipa z KWP Bydgoszcz I w składzie Krzysztof Żak, Ireneusz Kabaciński i Jacek Cyranowicz. Tuż za nimi uplasowała się drużyna z KPP Inowrocław I w składzie Damian Rychwicki, Michał Strzeżyński i Janusz Staszków. Trzecie miejsce zajęła drużyna z KPP Świecie I w składzie Piotr Szydłowski, Jarosław Godlewski i Nikodem Kiełpiński. Czwarte miejsce przypadło drużynie z KPP Chełmno, piąte drużynie z KPP Świecie II, a szóste miejsce drużynie z KMP Toruń II.

Indywidualnie pierwsze miejsce zajął kol. Krzysztof Żak z KWP Bydgoszcz, drugie miejsce kol. Damian Rychwicki z KPP Inowrocław I i trzecie miejsce kol. Ireneusz Kabaciński z KWP Bydgoszcz I.

Wręczono nagrody za największą rybę - leszcz, 38 cm i najmniejszą - płoć, 6,5 cm.

Przed wręczeniem nagród i pucharów, a także medali, uczestnicy zjedli wspólnie obiad.

Nagrody i Puchary wręczali: Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. kujawsko-pomorskiego Piotr Kujawa, Komendant Powiatowy Policji w Inowrocławiu mł. insp. Karol Konopacki, Burmistrz Miasta Kruszwicy Dariusz Witczak oraz Komendant Komisariatu w Kruszwicy asp. szt. Sławomir Wieczorek.

Atmosfera na zawodach była wspaniała i wszyscy bardzo przyjemnie spędzili tego dnia czas, a cała rywalizacja odbyła się w duchu fair play. Byliśmy pozytywnie zaskoczeni ciepłym przyjęciem i ogromną pomocą, jaką okazali nam przy organizowaniu zawodów Pan Burmistrz Miasta Kruszwicy Dariusz Witczak, Komendant Komisariatu Policji w Kruszwicy asp. szt. Sławomir Wieczorek, Pan Grzegorz Kubiak, Prezes Gospodarstwa Rybackiego Gopło w Kruszwicy i Pan Andrzej Sieradzki, Dyrektor Nadgoplańskiego Parku Krajobrazowego - którym na miejscu jako organizatorzy podziękowaliśmy.

 

Duże podziękowania należą się też sędziom zawodów, na czele z sędzią głównym Panem Kazimierzem Pieczyńskim z Polskiego Związku Wędkarskiego z Kruszwicy i jego kolegom, a także naszemu koledze sędziemu asp. szt. w stanie spoczynku Wojciechowi Motyckiemu z KMP Toruń. To dzięki ich zaangażowaniu zawody przebiegły w przyjaznej atmosferze, a ich profesjonalizm i doświadczenie pomogły przeprowadzić cały konkurs w duchu prawdziwej, sportowej, wędkarskiej rywalizacji.

Dziękujemy wszystkim i do zobaczenia za rok!

Przewodniczący ZW NSZZ Policjantów

woj. kujawsko-pomorskiego

Piotr Kujawa

ŹRÓDŁO: http://www.nszzp-kujpom.pl/1000/info_778.php

Script logo
fb mail