XIV Indywidualne i Drużynowe Spławikowe Zawody Wędkarskie o Puchar Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. kujawsko-pomorskiego - 18.09.2021

W dniu 18 września 2021 r. w Kruszwicy, po rocznej przerwie spowodowanej pandemią, odbyły się XIV Indywidualne i Drużynowe Spławikowe Zawody Wędkarskie o Puchar Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. kujawsko-pomorskiego, dla środowiska policyjnego naszego garnizonu.

Zawody odbywały się po raz czwarty na jeziorze Gopło.

Wcześnie rano, bo już o 6.30, w miejscu zbiórki w Kruszwicy stawili się uczestnicy z całego województwa i po odprawie z sędziami i losowaniu miejsc, a także po krótkim posiłku, zawodnicy w liczbie 38 osób udali się na wylosowane stanowiska. Rywalizacja trwała 4 godziny i była bardzo emocjonująca. Niektórym dopisywało szczęście, inni mieli go mniej, ale przez cały czas każdy wędkarz wykorzystywał swoje umiejętności, aby złowić jak najwięcej ryb. Pogoda była deszczowa i trochę wiatr przeszkadzał w wędkowaniu, ale uczestnicy wytrwale rywalizowali o każdą sztukę złowionej ryby.

Drużynowo zwyciężyła ekipa z KPP Inowrocław I, w składzie Damian Rychwicki, Michał Strzeżyński, Janusz Staszków. Tuż za nimi uplasowała się drużyna z KMP Bydgoszcz, w składzie Krzysztof Żak, Ireneusz Kabaciński, Jacek Cyranowicz. Trzecie miejsce zajęła drużyna z KMP Toruń-Emeryci, w składzie Kazimierz Jaworski, Stanisław Śnieżawski, Ryszard Nawrocki. Czwarte miejsce przypadło drużynie z KPP Świecie II, piąte drużynie z KPP Chełmno, a szóste miejsce drużynie z KP Solec Kujawski.

Indywidualnie pierwsze miejsce zajął kol. Janusz Staszków z KPP Inowrocław, II miejsce kol. Michał Strzeżyński z KPP Inowrocław I, a III miejsce kol. Jacek Cyranowicz z KMP Bydgoszcz.

Wręczono nagrody za dwie ryby: największą - leszcz - 31,5 cm i najmniejszą - jazgarz - 6,5 cm.

Przed wręczeniem nagród i pucharów, a także medali, uczestnicy zjedli wspólnie obiad.

Nagrody i puchary wręczali: Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. kujawsko-pomorskiego Piotr Kujawa i Komendant Powiatowy Policji w Inowrocławiu insp. Karol Konopacki. Burmistrz miasta Kruszwicy objął nasze zawody honorowym patronatem.

Atmosfera w czasie zawodów, zdaniem uczestników, była doskonała i wszyscy dobrze spędzili tego dnia czas, a cała rywalizacja odbyła się w duchu fair play. Wszyscy byliśmy pozytywnie zaskoczeni ciepłym przyjęciem i ogromną pomocą, jaką okazali nam przy organizowaniu zawodów Pan Burmistrz Miasta Kruszwicy Dariusz Witczak, Komendant Komisariatu Policji w Kruszwicy st. asp. Paweł Kazubowski, Pan Grzegorz Kubiak, Prezes Gospodarstwa Rybackiego Gopło w Kruszwicy i Pan Andrzej Sieradzki, Dyrektor Nadgoplańskiego Parku Krajobrazowego - którym na miejscu, jako organizatorzy, podziękowaliśmy.

Źródło: http://www.nszzp-kujpom.pl/1000/info_502.php

Script logo
fb mail