XII Indywidualne i Drużynowe Spławikowe Zawody Wędkarskie o Puchar Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. kujawsko-pomorskiego.

W dniu 16 września  2017 r. w Kruszwicy na jeziorze Gopło odbyły się XI Indywidualne i Drużynowe Spławikowe Zawody Wędkarskie o Puchar Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. kujawsko-pomorskiego dla środowiska policyjnego naszego garnizonu.

W zawodach startowało 12 drużyn: dwie drużyny z KPP Świecie, dwie z KPP w Inowrocławiu, trzy z KMP Toruń, po jednej drużynie z KMP Grudziądz, KMP Bydgoszcz, KPP Chełmno, KPP Radziejów i KP Fordon - oraz dwóch policjantów indywidualnie. Ogółem w rywalizacji uczestniczyło 38 zawodników.

Zawody odbywały się zgodnie z regulaminem Polskiego Związku Wędkarskiego, na jedną wędkę, z wyłączeniem ryby uklei.

Zawody po raz pierwszy zorganizowane zostały na jeziorze Gopło.

Wcześnie rano, bo już o 6.30, w miejsce zbiórki w Kruszwicy stawili się uczestnicy z całego województwa reprezentujący większość komend naszego garnizonu. Po losowaniu miejsc, a także po krótkim posiłku, uczestnicy w liczbie 38 osób udali się na wylosowane stanowiska. Rywalizacja trwała 4 godziny i była bardzo zażarta. Niektórym dopisywało szczęście, inni mieli go mniej, ale przez cały czas każdy wytężał siły i umiejętności, aby złowić jak najwięcej ryb. Naszych wędkarzy nie odstraszyła nawet rywalizacja wioślarska mistrzostw polski juniorów, którzy trochę przeszkadzali zawodnikom pływając obok ich stanowisk. Pomimo tego ryby brały!

Drużynowo zwyciężyła ekipa z KMP Toruń, tuż za nimi znaleźli się zawodnicy z KMP Bydgoszcz, trzecie miejsce zajęła drużyna z KPP Inowrocław, czwarte, ale również nagrodzone, drużyna z KMP Grudziądz.

Przed wręczeniem nagród, pucharów i medali uczestnicy zjedli wspólnie obiad.

Nagrody i puchary wręczali Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. kujawsko-pomorskiego podinsp. Piotr Kujawa i Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Artur Malinowski. Nagrodę i puchar za największą złowioną rybę wręczył Burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak, który, wraz z Komendantem Wojewódzkim Policji insp. Pawłem Spychałą, objął imprezę honorowym patronatem.

Dopisała nam pogoda, a atmosfera i klimat na zawodach były, zdaniem uczestników, na wysokim poziomie i wszyscy doskonale spędzili tego dnia czas, a cała rywalizacja odbyła się w duchu fair play. Byliśmy zaskoczeni ciepłym przyjęciem i ogromną pomocą jaką okazali nam przy organizowaniu zawodów Pan Burmistrz Miasta Kruszwicy Dariusz Witczak, Pan Komendant Komisariatu Policji w Kruszwicy podinsp. Jarosław Lisiecki i wielu innych, którym na miejscu, jako organizatorzy, podziękowaliśmy pamiątkowym dyplomem z zawodów. Duże podziękowania należą się także sędziom zawodów na czele z sędzią głównym Panem Kazimierzem Pieczyńskim z Polskiego Związku Wędkarskiego i jego kolegom, a także naszemu koledze sędziemu asp. szt. Robertowi Adamiakowi z KPP w Inowrocławiu, członkowi związku i prezesowi IPA Sekcja Inowrocław. To dzięki ich zaangażowaniu zawody przebiegły w przyjaznej atmosferze, a ich profesjonalizm i doświadczenie pomogły przeprowadzić konkurs w duchu prawdziwej sportowej wędkarskiej rywalizacji.

WYNIKI KLASYFIKACJI DRUŻYNOWEJ:

I miejsce        KMP Toruń 3            Marcin Marciniak  Rafał Racinowski Karol Tereszkiewicz

II miejsce       KMP Bydgoszcz      Krzysztof Żak  Ireneusz Kabaciński Tomasz Piasecki

III miejsce      KPP Inowrocław 1  Damian Rychwicki  Michał Strzeżyński Janusz Staszków

IV miejsce     KMP Grudziądz       Łukasz Mitz Piotr Ossowski Sylwester Góras

NASTĘPNE DRUŻYNY W KOLEJNOŚCI:

V Miejsce KMP Toruń 1

VI Miejsce KPP Świecie 1

VII Miejsce KPP Chełmno

VIII Miejsce KPP Świecie 2

IX Miejsce KPP Inowrocław 2

X Miejsce KPP Radziejów

XI KP Fordon

XII  KMP Toruń 2

WYNIKI INDYWIDUALNE:

I miejsce        Marcin Marciniak     KMP Toruń 3                      waga ryb: 5,540 kg

II miejsce       Jarosław Godlewski           KPP Świecie 2         waga ryb: 4,220 kg

III miejsce      Stanisław Śnieżawski        KMP Toruń 1            waga ryb: 4,080 kg

IV miejsce     Krzysztof Żak           KMP Bydgoszcz                 waga ryb: 5,080 kg

V miejsce      Damian Rychwicki  KPP Inowrocław 1               waga ryb: 3,480 kg

VI miejsce     Karol Tereszkiewicz           KMP Toruń 3            waga ryb: 3,440 kg

NAJWIĘKSZA RYBA: Łukasz Winkiel - KP Fordon - Leszcz 26 cm

NAJMNIEJSZA RYBA: Łukasz Mitz - KMP Grudziądz - Jazga 5,7 cm

Źródło: http://www.nszzp-kujpom.pl/info_568.php

Script logo
fb mail