XI MISTRZOSTWA POLSKI POLICJI W WĘDKARSTWIE SPŁAWIKOWYM - KANAŁY GOSŁAWICKIE - ORGANIZATOR KWP POZNAŃ

W dniach od 9 – 11 września br. na kanałach wodnych Konin – Goławice odbyły się XI Mistrzostwa Polski Policji w Wędkarstwie Spławikowym. Dwa  akweny zasilające pobliskie elektrownie, przez trzy dni zawodów, stały się terenem rywalizacji dla 58 wędkarzy z całego kraju.

Już w pierwszym, treningowym dniu Mistrzostw, widać było napięcie na twarzach uczestników – policjantów, emerytów i rencistów policyjnych oraz pracowników Policji. Ważnym elementem było rozeznanie warunków panujących na łowiskach, charakteru wody oraz co najistotniejsze w zawodach - „brania”.

Po południu na terenie Ośrodka Wypoczynkowego „Przystań” w Gosławicach, I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Romuald Miling, w towarzystwie Komendanta Miejskiego Policji w Koninie mł.insp. Jarosława Rzymkowskiego, uroczyście ogłosił, że Mistrzostwa „uważa za otwarte”. Wielkie emocje obecnych wzbudziła nagroda za I miejsce w kategorii indywidualnej, którą organizatorzy, jako swego rodzaju „zanętę” stawili obok trybuny honorowej. Była to łódź przystosowana do napędu silnikiem spalinowym. Po takim „dopingu” zawodnicy nie korzystali zbyt długo z dobrodziejstw kulinarnych. Po Ośrodku rozszedł się zapach wanilii, charakterystycznego elementu przyrządzanej  dla ryb zanęty. Drużyny w zaciszu domków uzgadniały strategię.

W sobotę, po śniadaniu (pobudka o godz. 6.00!) wyjazd na łowiska i losowanie stanowisk. Tu też były emocje. Nie wystarczą umiejętności wędkarza, jeżeli „podłapie” słabe stanowisko. Potem parę dobrych godzin machania co prawda lekką, ale niesłychanie długa wędką i na zakończenie  ważenie „dorobku” przez sędziów. Wieczorne napięcie związane z łowieniem i typowaniem ewentualnych faworytów, podniosła walka bokserska Adamek-Kliczko, dopingowana przez brać wędkarską.

Niedziela okazała się sądnym dniem dla zawodników. Zmiana temperatury powietrza (gorąco) spowodowała, że „głos” zabrały ryby, które chyba postanowiły więcej nie współpracować z wędkarzami. I tu przydały się umiejętności i zawodników , i ich trenerów. Na efekty końcowe czekano do popołudnia.

O godz. 18.00 na uroczystym zakończeniu Mistrzostw, sędzia główny ogłosił wyniki: I miejsce w kategorii indywidualnej zajął Jacek Tokar z KWP w Opolu, II miejsce – Mirosław Czajor z KWP w Kielcach, III miejsce – Grzegorz Trojanowski z KPP w Makowie Mazowieckim. Drużynowo zwyciężyli wędkarze z KPP w Makowie Mazowieckim, II – reprezentacja z KWP w Opolu, III- zawodnicy z KWP w Kielcach. Wszyscy oni otrzymali okolicznościowe puchary ufundowane przez Komendanta Głównego Policji, Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, Wojewodę Wielkopolskiego, podinsp. Andrzeja Szary, Przewodniczącego ZW NSZZP województwa wielkopolskiego i Prezydenta Sekcji Polskiej IPA. Nagrody rzeczowe ufundowali liczni sponsorzy. Żaden z zawodników nie odjechał z Gosławic bez rzeczowej pamiątki. Nagrodzono też wędkarza, który złowił największą rybę – statuetką od Prezydenta Miasta Konina i wędką od Starosty Powiatu Konińskiego, nie zapomniano także o tym, któremu w udziale przypadła najmniejsza – upamiętniła ten fakt równie malutka statuetka.

Info: http://www.nszzpwlkp.pl/print.php?grupa=aktualnosc&id=2393

Script logo
fb mail