SPŁAWIKOWE ZAWODY WĘDKARSKIE O PUCHAR KOMENDANTA CSIL

Tegorocznym Obchodom Święta Centrum Szkolenia Inżynieryjno-Lotniczego przypadającego na dzień 3 września towarzyszyły liczne imprezy okolicznościowe:

- pokazowa gra w bule;

- rajd rowerowy;

- spływ kajakowy;

- wędkarskie zawody spławikowe o puchar Komendanta CSIL.

We wszystkich imprezach udział wzięła kadra, pracownicy wojska i żołnierze rezerwy, dopisała pogoda i frekwencja uczestników.

Największe emocje wywołały zorganizowane w dniu 29 sierpnia wędkarskie zawody spławikowe o puchar Komendanta Centrum Szkolenia Inżynieryjno-Lotniczego. Dzięki pomocy kolegów z Zarządu Koła PZW „Start” w Dęblinie w ramach obchodów Święta na zbiorniku wodnym Fosa-Fort Dęblin odbyły się I spławikowe zawody wędkarskie. Sygnałem do rozpoczęcia rywalizacji był meldunek złożony Komendantowi Centrum płk dr inż. Zbigniewowi CIOŁKOWI przez mjr Marcina KORNASA. W krótkich słowach Komendant pogratulował organizatorom, a uczestnikom życzył tradycyjnego połamania wędek.

W wędkarskie szranki stanęło 20 wędkarzy kadry zawodowej, pracowników wojska, żołnierzy rezerwy, członków Kół Polskiego Związku Wędkarskiego oraz wędkarzy nie zrzeszonych w PZW. Podczas zaciętej rywalizacji pomiędzy zawodnikami, biorąc pod uwagę dużą presję oraz fakt że tego dnia rybki nie zbyt chętnie chciały się zaczepiać na haczyki padły następujące rozstrzygnięcia.

W generalnej klasyfikacji kolejne miejsca zajęli:

1.       Grzegorz DOMASZCZYŃSKI        - 1120 gram

2.       Tomasz POROWSKI - 1030 gram

3.       Mirosław CHABROS - 1010 gram

4.       Krzysztof GROCHOWSKI   - 760 gram

5.       Jacek STĘPIEŃ       - 680 gram

6.       Sebastian KWAPISZ - 440 gram

Uroczystego podsumowania zawodów dokonał Komendant CSIL wyróżniając zwycięzców pucharem oraz nagrodami rzeczowymi.

Ostatnim elementem wieńczącym zawody było wspólne ognisko przy którym wszyscy uczestnicy mogli wymienić się zdobytymi doświadczeniami, zasmakować kulinarnych atrakcji jakie przygotowali dla nich organizatorzy. Trzeba powiedzieć, że w zawodach wygrali wszyscy. Tradycyjnie przegranymi mogą się czuć tylko Ci, którzy nie skorzystali z możliwości spędzenia czasu na świeżym powietrzu i w miłym wędkarskim towarzystwie. Serdecznie podziękowania wszyscy uczestnicy i organizatorzy składają sponsorowi Panu Krzysztofowi PIOTROWSKIEMU właścicielowi sklepu wędkarskiego „BOLENIK” w Dęblinie, fundatorowi nagród i upominków z których zawodnicy skorzystali podczas zawodów.

Źródło: www.csil.wp.mil.pl

Script logo
fb mail