Puchar Komendanta Placówki Straży Granicznej w Dorohusku - 7.09.2019

35 wędkarzy z sześciu Kół okręgu chełmskiego wzięło udział w dziesiątej edycji zawodów w wędkarstwie gruntowym o „Puchar Komendanta Placówki Straży Granicznej w Dorohusku”, zorganizowanych 7 września 2019 na Bugu w Dorohusku.

Rywalizowano w jednej kategorii wiekowej, w dwóch turach po 3 godziny. Po pierwszej, wyrównanej turze, tylko  Artur Siatka z Koła Komunalnik wygrał swój sektor zostając jednocześnie zwycięzcą zawodów. Drugie miejsce przypadło Henrykowi Malinowskiemu, na trzeciej pozycji zawody zakończył Roman Zagoła – Koło Dorohusk. W konkursie o największą rybę zwyciężył Grzegorz Hyjek – Koło Dorohusk, który złowił leszcza o wadze 1,34 kg. Poprzez losowanie wyłoniono „największego farciarza zawodów”, którym w tym roku okazał się Waldemar Kowalczyk – Koło Dorohusk.

Zwycięzcy w poszczególnych klasyfikacjach zawodów i zawodnicy z czołowych miejsc uhonorowani zostali pucharami, dyplomami i upominkami w postaci sprzętu wędkarskiego. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał jako sędzia główny Roman Skurzewski. Zawody zakończyły się wspólnym grillowaniem.

Źródło: http://dorohusk.info/walczyli-o-puchar-komendanta-placowki-sg/

Script logo
fb mail