IX zawody o Pucahr Komendanta Placówki Straży Granicznej w Dorohusku

Tegoroczne zawody wędkarskie odbyły się, tak jak w zeszłym roku, w położonej w dolinie Sanu na Pogórzu Dynowskim, miejscowości Krzemienna. W miłych dla oka okolicznościach przyrody i krajobrazu, dookoła wzgórz porośniętych lasem, leśnicy rywalizowali ze sobą już po raz dziewiąty. Rywalizacja rywalizacją, mistrzostwa to również okazja do sprawdzenia swoich umiejętności, ale ideą zawodów jest przede wszystkim propagowanie wędkarstwa w środowisku leśników.

31 wędkarzy z kilku kół okręgu chełmskiego wzięło udział w zawodach w wędkarstwie gruntowym o "Puchar Komendanta Placówki Straży Granicznej w Dorohusku", organizowanych 8 września na Bugu w Dorohusku przez Zarząd Koła PZW w Dorohusku i NSZZ Funkcjonariuszy Straży Granicznej w Dorohusku.  Rywalizowało w jednej kategorii wiekowej, w dwóch turach po 3 godziny. Łowiono przede wszystkim leszcze, kilkanaście około kilogramowych sztuk i krąpie. Ponadto trafiały się także pojedyncze brzany i klenie. W pierwszej turze, bezapelacyjnie najlepszy wynik uzyskał, późniejszy zwycięzca zawodów kol. Piotr Tokarski z koła Krasnystaw Miasto, łowiąc ponad osiem kilogramów ryb. Miłą niespodzianką było zajęcie drugiego miejsca w końcowej klasyfikacji zawodów oraz złowienie największej ryby - leszcz 1,37 kg przez kol. Jolanty Kowalczyk - koło Dorohusk, która dopiero w tym roku wstąpiła w szeregi PZW. Na trzeciej pozycji zawody zakończył kol. Rafał Guzowski - Dorohusk, który ponadto zwyciężył w klasyfikacji najlepszego przedstawiciela NSZZ funkcjonariuszy SG w Dorohusku. Poprzez losowanie wyłoniono "największego farciarza zawodów", którym okazał się kol. Jarosłąw Malik z koła Wodnik. Zwycięzcy w poszczególnyvh klasyfikacjach zawodów i zawodnicy z czołowych miejsc uhonorowani zostali przez występującego w imieniu Komendanta Z-ca Komendanta Placówki SG w Dorohusku ppłk Andrzej Suchonos i ppłk  Jarosława Kalińskiego oraz Przewodniczącego NSZZ Funkcjonariuszy SG w Dorohusku Radosław Niezgodę pucharami, dyplomami i upominkami w postaci sprzętu wędkarskiego. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwałi jako komisja sędziowska kol. Roman Skurzewski i Robert Ostasz. Zawody zakończyły się wspólnym grillowaniem.

Fundatorami pucharów, nagród i sponsorami imprezy byli: Komendant Placówki SG w Dorohusku ppłk SG Robert Brychlik, NSZZ Funkcjonariuszy Straży Granicznej, Albert Pikus właściciel sklepu wędkarskiego "Moczykij" w Chełmie, IPA Chełm, Andrzej Klaudel i Zarząd Koła PZW Dorohusk.

 

Źródło: http://www.pzw.org.pl/home/wiadomosci/176745/66/ix_zawody_o_pucahr_komendanta_placowki_strazy_granicznej_w_doroh

Script logo
fb mail