III Spławikowe Zawody o Puchar SPPP Bielsko Biała - 29.09.2021

W środę 29 września na łowisku Koła ,,Beskid” w Pogórzu pow. cieszyński odbyły się III Spławikowe Zawody o Puchar Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku Białej pod patronatem Zarządu Głównego NSZZ Policjantów.

W zawodach uczestniczyło 39 wędkarzy którzy reprezentowali 3 województwa, 11 Komend Miejskich, Powiatowych Policji i Straży Pożarnej min, z Pszczyny, Oświęcimia, Będzina, Cieszyna, Piekar Śląskich, Wodzisławia Śląskiego, Wadowic, Suchej Beskidzkiej, Jastrzębia Zdroju, Buska Zdroju i Rybnika oraz  drużyna Oddziałów Prewencji Policji w Katowicach oraz Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku Białej.

Przy słonecznej pogodzie zawody odbywały się w jednej czterogodzinnej turze łowienia. Po zważeniu złowionych ryb i przydzieleniu poszczególnym zawodnikom okazało się że zwyciężyła drużyna reprezentująca Komendę Miejską PSP w Jastrzębiu Zdroju, która zdobyła tyle samo punktów co drużyna SPPP Bielsko Biała ale o zwycięstwie przesądziła większa waga złowionych ryb o ………..305 gram. 11,525kg Jastrzębia Zdrój do 11,220 kg SPPP Bielsko Biała. Trzecie miejsce zajęła drużyna reprezentująca KMP Piekary Śląskie.

W klasyfikacji indywidualnej zwyciężył Tomasz Tierientiew z Jastrzębia Zdrój przed Adrianem Kornasem z KPP Cieszyn i Tomaszem Górą z SPPP Bielsko Biała.

Puchar z Największą Rybę zdobył Jerzy Ryś z OPP Katowice- karp 52 cm.

Po zakończeniu zawodów nastąpiło nagrodzenie najlepszych zawodników i drużyn. Oprócz okazałych pucharów najlepsze drużyny otrzymały karty podarunkowe do jednej z sieci sklepów sportowych wartości odpowiednio do zajmowanych miejsc 500, 300 i 200 zł które zakupione zostały dzięki dofinansowaniu otrzymanemu z Zarządu Głównego NSZZ Policjantów oraz Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. śląskiego. Puchary wręczyli Dowódca SPPP Bielsko Biała mł. insp. Dariusz Fajferek wraz z zastępcą nadkom. Piotrem Drozdowskim oraz wiceprzewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. śląskiego kol. Maciej Dziergas.

Uczestnicy zostali poczęstowani ciepłym posiłkiem i zawody zakończyły się późnym popołudniem.

Był to czas nie tylko rywalizacji sportowej ale także wspaniała okazja do integracji środowiska nie tylko policyjnego ale służb mundurowych.

W przyszłym roku zapraszamy do udziału w IV Spławikowych Zawodach o Puchar SPPP Bielsko Biała.

TEKST I ZDJĘCIA: Mariusz Fender

Script logo
fb mail