III Maraton Karpiowy Służby Więziennej

Tradycyjnie w czerwcu ( 16-19 ) Uroczysko Karpiowe stało się areną rywalizacji funkcjonariuszy Służby Więziennej w ramach już trzeciej edycji Maratonu Karpiowego Służby Więziennej. Zawodom patronował Karp Max.

W piątek przed zawodami odbyło się spotkanie integracyjne, które uatrakcyjniły pokazy przynęt i zanęt wędkarskich profesjonalnie zaprezentowanych przez Dawida Marczuka ze sklepu CarpMaster.org.

Zabawa przy grillu i muzyce, chwalenie się sukcesami oraz wymiana doświadczeń wędkarskich jak zwykle trwały do późnych godzin nocnych.

W sobotę rano po oficjalnym otwarciu zawodów i losowaniu drużyny udały się na swoje stanowiska.

Pierwsza ryba zawodów, którą był karp złowiony przez Marcina Gzyla z ZK Tarnów zameldowała się w podbieraku już 30 minut po ich rozpoczęciu.

Zmieniająca się pogoda nie przeszkadzała wędkarzom i rybom, które brały w różnych częściach pięknego akwenu. Walka z rybami trwała do końca zawodów, a o zwycięstwie zadecydowała jedna z ostatnich złowiona tuż przed zakończeniem Maratonu.

Zawody rozegrano w nowej formule dopuszczającej stosowanie modeli zdalnie sterowanych do wywożenia przynęty, a do klasyfikacji końcowej zaliczano łączną wagę trzech najcięższych ryb złowionych przez drużynę.

Pierwsze miejsce z wynikiem 44,29 kg zajęła drużyna AŚ Tarnowskie Góry Domarecki Mirosław i  Sośnica Janusz.

Drugie miejsce z wynikiem 44.20 kg duet Tomasz Kołodziej ZK Nr 1 Strzelce Opolskie i Michał Żminkowski AŚ Kędzierzyn-Koźle.

Trzecie miejsce z wynikiem 42,89 kg drużyna ZK Tarnów Bień Marcin i Kulig Andrzej.

Największą rybę zawodów: karpia o wadze 16,85 kg złowionego przez Andrzeja Skurzyńskiego z AŚ Warszawa-Białołęka nagrodzono upominkami ufundowanymi przez Dyrektora ZKNr2 w Strzelcach Opolskich i Sklep Internetowy Amur.

Dzięki wsparciu sponsorów, nagrody otrzymały wszystkie startujące drużyny. Wielkością wyróżniał się puchar dla łowcy największej ryby zawodów, ufundowany przez Stowarzyszenie Oficerów Więziennictwa.

Organizatorzy pragną bardzo serdecznie podziękować sponsorowi głównemu zawodów firmie Carpio Ball oraz organizacjom terenowym z ZK 1 Wrocław, ZK 1 Strzelce Opolskie, ZK Sieraków Sląski oraz pozostałym sponsorom.

 

Zdjęcia i tekst Krzysztof Nocoń

Źródło:  https://www.karpmax.pl/aktualnosci/czytaj/to-byl-iii-maraton-karpiowy-sluzby-wieziennej

Script logo
fb mail