I zawody wędkarskie o Puchar Przewodniczącego Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów OPP w Katowicach - 19.09.2019

W dniu 19 września 2019 roku na zbiorniku wodnym Mitręga w miejscowości Łazy odbyły się  I Zawody Wędkarskie o Puchar Przewodniczącego Zt NSZZ Policjantów Opp w Katowicach metodą spławikowo-gruntową.  Zawody objęte były patronatem Przewodniczącego Zarządu Głównego NSZZ Policjantów kol. Rafała Jankowskiego, którego reprezentował Wiceprzewodniczący Kazimierz Barbachowski. W zawodach udział wzięli mundurowi z katowickiego oddziału prewencji, Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej, Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie i Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich. W szranki stanęło sześć 3-osobowych drużyn. Podczas losowania zawodnicy każdej z ekip zostali przydzieleni do oddzielnych sektorów, po czym przystąpili do rywalizacji. O zwycięstwie decydowała łączna waga ryb złowionych przez wszystkich członków drużyny.  Policjanci reprezentujący Kompanię Prewencji I OPP w Katowicach i KMP w Piekarach Śląskich wrócili z pucharem za zajęcie pierwszego miejsca w klasyfikacji drużynowej. Na drugiej pozycji uplasowali się mundurowi z bielskiego pododdziału prewencji, a trzecia lokata przypadła reprezentantom częstochowskiej komendy. Indywidualnie najlepszy okazał się sierż. szt. Jerzy Ryś z Kompanii Prewencji I OPP w Katowicach, z wynikiem 5,115 kg.

Na zakończenie zawodów Przewodniczący Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów OPP w Katowicach asp .szt. Dariusz Tabas, wraz z przedstawicielami związków zawodowych, złożył wszystkim uczestnikom zawodów podziękowania za udział i rywalizację w duchu fair play oraz wręczył pamiątkowe puchary i statuetki najlepszym zawodnikom.

Szczególne wyrazy podziękowania za organizację i sprawne przeprowadzenie zawodów zostały przekazane na ręce Głównego Sędziego Zawodów Pana Tadeusza Marconia, Komendanta Społecznej Straży Rybackiej Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Katowicach Pana Andrzeja Jania, Dowódcy Kompanii Prewencji V OPP w Katowicach kol. Jacka Odiasa, Wiceprzewodniczącego Zarządu Głównego NSZZ Policjantów kol. Kazimierza Barbachowskiego, Przewodniczącego ZT NSZZ Policjantów KMP w Częstochowie kol. Arkadiusza Kobiela, Przewodniczącego ZT NSZZ Policjantów SPPP w Bielsku-Białej kol. Mariusza Fender oraz przedstawicieli ZT NSZZ Policjantów OPP w Katowicach kol. Rafała Janus, kol. Jacka Gumuła i kol. Dariusza Socha.

Wyniki:

Klasyfikacja drużynowa:

1. MIX OPP Katowice / KMP Piekary Śląskie – 10,214 kg

2. SPPP Bielsko-Biała – 8,517 kg

3. KMP Częstochowa – 7,080 kg

 

Klasyfikacja indywidualna:

1. Jerzy Ryś – OPP Katowice – 5,115 kg

2. Michał Bulka – KMP Piekary Śląskie – 3,762 kg

3. Michał Śnioszek – KMP Częstochowa – 3,592 kg

Źródło: http://zwnszzp-katowice.pl/i-zawody-wedkarskie-o-puchar-przewodniczacego-zarzadu-terenowego-nszz-policjantow-opp-w-katowicach/

Zdjęcia Mariusz Fender

Script logo
fb mail