Historia Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Wędkarstwie Spławikowym

W dniu 27.07.2013 r., Portal Wędkarstwo Sportowe Służb Mundurowych ( www.pwssm.za.pl), Zarząd Terenowy Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów przy Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie przy współpracy z Kołem Polskiego Związku Wędkarskiego - Częstochowa Miasto w Częstochowie wychodząc na przeciw oczekiwaniom środowiska służb mundurowych zainicjował pierwsze zawody w randze ogólnopolskiej i mistrzowskiej dla funkcjonariuszy służb mundurowych, a pierwsza ich nazwa to I Mistrzostwa Portalu Wędkarstwo Sportowe Służb Mundurowych w Wędkarstwie Spławikowym 2013 w tej imprezie wzięło udział, aż 20 drużyn z różnych formacji mundurowych takich jak Policja, Państwowa Straż Pożarna, Służba Więzienna, Wojsko Polskie. Tytuł Mistrza w tej imprezie zdobył Maciej Chrząstek z AŚ w Częstochowie, a drużynowo wygrała reprezentacja KWP w Katowicach. W dniu 02.08.2014 r., na Zb. Wodociągów w Częstochowie z inicjatywy portalu odbyły się II Ogólnopolskie Mistrzostwa Służb Mundurowych w Wędkarstwie Spławikowym 2014 o puchar Portalu Wędkarstwo Sportowe Służb Mundurowych pod patronatem honorowym Prezydenta Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych Rzeczypospolitej Polskiej. Imprezę zorganizował Portal Wędkarstwo Sportowe Służb Mundurowych, ZT NSZZ Policjantów KMP w Częstochowie oraz Koło PZW Częstochowa Miasto w Częstochowie. Była to druga impreza w randze mistrzowskiej i ogólnopolskiej, w której uczestniczyło 29 drużyn mundurowych z całego kraju w tym Policja, Państwowa Straż Pożarna, Służba Więzienna, Wojsko Polskie, Straż Miejska oraz Służba Leśna. Po czterogodzinnej walce okazało się, że najlepszym zawodnikiem mistrzostw został leśnik z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu kolega Chirowski Sylwester z wynikiem 5625 pkt. Na drugim miejscu znalazł się Ostrowski Dariusz z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Makowie Mazowieckim członek drużyny MIX z wynikiem 4510 pkt. Trzecie miejsce zajął kolega Trojanowski Grzegorz z tożsamej drużyny MIX przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim z wynikiem 1850 pkt. W klasyfikacji drużynowej najlepszą drużyną służb mundurowych w RP została ekipa teamu MIX KPP Maków Mazowiecki & KP PSP Maków Mazowiecki z łącznym wynikiem 10505 pkt. Na drugim miejscu znalazła się ekipa Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu z wynikiem łącznym 9070 pkt. Na Pozycji trzeciej znalazła się drużyna MIX KWP Rzeszów & KPP Oświęcim, & AŚ w Częstochowie z wynikiem łącznym 3980 pkt. W dniach 22-23.08.2015 r., na Zb. Wodociągów w Częstochowie z inocjatywy naszego portalu odbyły się III Ogólnopolskie Mistrzostwa Służb Mundurowych w Wędkarstwie Spławikowym 2015 o wspólny puchar Portalu Wędkarstwo Sportowe Służb Mundurowych, ZT NSZZ Policjantów przy KMP w Częstochowie i ZT NSZZ F i PW Aresztu Śledczego w Częstochowie. Imprezę zorganizował Portal Wędkarstwo Sportowe Służb Mundurowych, ZT NSZZ Policjantów KMP w Częstochowie, ZT NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa Aresztu Śledczego w Częstochowie oraz Koło PZW Częstochowa Miasto w Częstochowie. Były to już kolejne trzecie zawody w randze ogólnopolskiej. Wyniki końcowe III Ogólnopolskich Mistrzostw Służb Mundurowych w Wędkarstwie Spławikowym 2015 o wspólny puchar Portalu Wędkarstwo Sportowe Służb Mundurowych, ZT NSZZ Policjantów przy KMP w Częstochowie i ZT NSZZ F i PW Aresztu Śledczego w Częstochowie wygrała drużyna ZW NSZZ Policjantów KWP Radom odławiając w ciągu dwóch tur imprezy ponad 20 kilogramów ryby łącznie zdobyli 20030 pkt. Drugie miejsce zajęła drużyna Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu „ Leśnicy” odławiając w ciągu dwóch tur ponad 18,5 kilogramów ryb łącznie zdobyli 18660 pkt. Na trzecim miejscu Areszt Śledczy w Częstochowie odławiając łącznie ponad 14 kilogramów ryby uzyskując 14030 pkt. Na dalszych pozycjach w klasyfikacji drużynowej tj. miejsce czwarte ZT NSZZ Policjantów przy SPPP Bielsko-Biała, miejsce piąte Mix KP PSP Busko Zdrój& KP PSP Kielce& KP PSP Maków Mazowiecki, a miejsce szóste ZW NSZZ Policjantów KWP Bydgoszcz. W klasyfikacji indywidualnej najlepszym zawodnikiem mistrzostw okazał się leśniczy Krzysztof Kaźmierczak odławiając łącznie ponad 8 kilogramów ryby uzyskując 8250 pkt, drugie miejsce Marcin Ostrowski z ZT NSZZ Policjantów KWP Radom uzyskując 8120 pkt, trzecie miejsce zajął kolega Rafał Zenderowski z Aresztu Śledczego w Częstochowie uzyskując 7210 pkt, czwarte miejsce zajął kolega Grzegorz Trojanowski z ZT NSZZ Policjantów KWP Radom uzyskując wynik 5610 pkt, piąte miejsce Dariusz Ostrowski z drużyny pomieszanej z strażaków różnych komend powiatowych - Mix KP PSP Busko Zdrój& KP PSP Kielce& KP PSP Maków Mazowiecki uzyskując wynik 7260 pkt, szóste miejsce Robert Olbryś uzyskując wynik 6300 pkt. Największą rybą imprezy okazał się leszcz o długości ponad pół metra, a najmniejszą jazgacz 6 cm obie ryby złowione przez kolegę Andrzeja Kucię z Aresztu Śledczego w Częstochowie. W roku 2016 naszą imprezę w randze ogólnopolskiej będą kontynuować koledzy z Makowa Mazowieckiego, którzy podjęli się kontynuacji zainicjowanej przez nasz portal największej imprezy w wędkarstwie spławikowym służb mundurowych w randze ogólnopolskiej i mistrzowskiej. Od roku 2016 przyjmujemy jednolitą nazwę imprezy jako Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Wędkarstwie Spławikowym. Mamy nadzieję, że inicjatywa nie zamarnie i kolejni koledzy będą ją kontynuować w kolejnych latach...