Zawody wędkarskie strażaków PSP „Braniewski Drapieżnik 2023” - 6.10.2023

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie była organizatorem tegorocznych zawodów wędkarskich strażaków PSP „BRANIEWSKI DRAPIEŻNIK 2023”.

Zawody odbyły się w piątek, 6 października 2023r. na zbiorniku wodnym – Jezioro Pierzchalskie. Mistrzostwa Strażaków Państwowej Straży Pożarnej Województwa Warmińsko – Mazurskiego w wędkarstwie spinningowym skupiły kilkudziesięciu uczestników – miłośników wędkowania. Wyjątkowe miejsce, piękny teren, ciekawy zbiornik wodny oraz wspaniała pogoda to elementy, które pozwoliły na zrealizowanie tegorocznych mistrzostw. Strażacy, pasjonaci wędkarstwa od godzin porannych przemierzali brzeg jeziora w poszukiwaniu największego drapieżnika. Rezerwat przyrody to obszar leśny należący do Nadleśnictwa Zaporowo, który umożliwił wędkowanie oraz odpoczynek przy smacznych produktach o które zadbali organizatorzy zawodów. Zawody odbyły się pod patronatem Warmińsko - Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Tomasza Komoszyńskiego, który ufundował dla zawodników puchary. Rywalizacja wędkarzy odbyła się w dwóch kategoriach: indywidualnej oraz drużynowej.

Po zmierzeniu złowionych ryb nastąpiło wręczenie pucharów, statuetek, pamiątek, dyplomów oraz upominków, które wręczali:

- Barbara Widerska Nadleśniczy Nadleśnictwa Zaporowo

- Karol Motyka Starosta Braniewski

- Tomasz Sielicki Burmistrz Miasta Braniewa

- Jakub Bornus Wójt Gminy Braniewo

- st. bryg. Ireneusz Ścibiorek Komendant Powiatowy PSP w Braniewie

- bryg. Jarosław Skalski Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Braniewie

- st. kpt. Andrzej Kaliszuk Dowódca JRG w Braniewie

 

Klasyfikacja drużynowa:

1. Miejsce – KP PSP w Iławie

2. Miejsce – KP PSP w Działdowie

3. Miejsce – KP PSP w Bartoszycach

 

Klasyfikacja indywidualna:

1. Kamil Szczech - KP PSP Iława

2. Paweł Karbowski - KP PSP Działdowo

3. Zbigniew Rogowski - KP PSP Bartoszyce

 

Największa ryba:

Kamil Szczech - KP PSP Iława

Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy znaczek, zaświadczający o uczestnictwie w zawodach. Organizatorzy serdecznie dziękują dla uczestników – zawodników, obecnych gości za pomoc w przygotowaniu imprezy wędkarskiej.

ŹRÓDŁO: https://www.gov.pl/web/kppsp-braniewo/zawody-wedkarskie-strazakow-psp-braniewski-drapieznik-2023

Script logo
fb mail