XII EDYCJA ZAWODÓW WĘDKARSKICH O PUCHAR KOMENDANTA POWIATOWEGO POLICJI W JĘDRZEJOWIE.

W niedzielę 1 lipca br. na zbiorniku małym w Chorzewie odbyły się XII zawody spławikowe o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Jędrzejowie. W rywalizacji uczestniczyło 9 czteroosobowych drużyn, a były to reprezentacje Kół PZW: SOBKOWSKIE WILKI, PZW SEFAKO SĘDZISZÓW, PZW LIN JĘDRZEJÓW, PZW KARAŚ MAŁOGOSZCZ, organizacji POLICJA JĘDRZEJÓW, OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA JĘDRZEJÓW, PAŃSTWOWA STRAŻ POŻARNA JĘDRZEJÓW i firm SKLEP WĘDKARSKI U ZDZICHA orazCATFISH JĘDRZEJÓW.
O godz. 6 rano pod wagonem stawiło się 36 zawodników, których przywitał Prezes koła LIN Krystyn Toczyłowski. Podczas odprawy przypomniano zasady rywalizacji i przystąpiono do losowania sektorów i stanowisk wędkarskich. Po losowaniu zawodnicy udali się na swoje miejsca aby się przygotować do rywalizacji o przejściowy Puchar Komendanta Powiatowego Policji. O godz. 8:20 sędzia dał I sygnał oznaczający nęcenie ciężkie a o 8:30 dał II sygnał oznaczający rozpoczęcie czterogodzinnej tury zawodów.
Pogoda w tym dniu była zmienna, było pochmurno, momentami wiał mocny porywisty wiatr a na koniec zaczął padać deszcz. Tak zmienne warunki sprawiły, że ryby nie chętnie współpracowały co przełożyło się na wyniki końcowe.
O godz. 12:25 sędzia dał III sygnał oznaczający 5 minut do końca a o gdzie 12:30 dał IV sygnał oznaczający koniec zawodów i Sędziowie przystąpili do ważenia ryb. Łowiono głównie niewielkie leszcze ale trafiały się karpie, karasie i płotki.
Zawodnicy po złożeniu i spakowaniu wędek udali się na tradycyjny poczęstunek przygotowany na grillu, kiełbaska i kaszanka oraz spożywali soki i napoje. W tym czasie Sędziowie podliczali wyniki.

Pierwsze miejsca w sektorach zdobyli:
sektor A – Bartłomiej Słoma
sektor B – Grzegorz Mistachowicz
sektor C – Adrian Cichoń
sektor D – Zdzisław Frakowski
zdobywając puchar za zajęcie I miejsca.

W klasyfikacji drużynowej:
I miejsce zdobyła drużyna Sklep U Zdzicha w składzie: Zdzisław Frankowski, Piotr Frankowski, Tomasz Walczyński, Tomasz Wiewiór zdobywając nagrodę główną puchar przechodni KPP.
II miejsce zdobyła drużyna Catfish Jędrzejów w składzie Przemysław Wrześniewski, Adrian Cichoń, Jerzy Cichoń, Tomasz Jaworski.
III miejsce zajęła drużyna PZW Karaś Małogoszcz w składzie Łukasz Korpus, Adam Woźniak, Roman Czupryński, Tomasz Struski.
Puchar za największą rybę – Karp o wadze 905 g zdobył Zdzisław Frankowski
Zwycięzcom sektorowym oraz drużynom za zajęcie miejsc 1-3 wręczono pamiątkowe puchary i dyplomy a pozostałym uczestnikom wręczono dyplomy, także rozlosowano wśród uczestników nagrody pocieszenia.
Serdecznie dziękujemy sponsorom:
OSP Jędrzejów, Bandit Carp – Rafał Matuszewski, NSZZ Komendy Policji w Jędrzejowie.
Organizator Komenda Powiatowa Policji w Jędrzejowie.
Zaplecze techniczne i sędziów zapewnił gospodarz imprezy Koło „Lin” Jędrzejów.

 

 

Autor tekstu: Rafał Zaczkowski

Źródło: https://wedkuje.pl/n/xii-puchar-komendanta/99278

             http://www.jedrzejow.swietokrzyska.policja.gov.pl/tja/dzialania-policji/aktualnosci/32544,XII-edycja-Zawodow-Wedkarskich-o-Puchar-Komendanta-Powiatowego-Policji-w-Jedrzej.html

Script logo
fb mail